VESCO od zawsze starało się wytwarzać narzędzia o bardzo wysokiej jakości, stosując precyzyjne procedury, mając na uwadze jeden cel: doskonałość.
We wszystkich naszych produktach można zauważyć kilka cech, które sprawiają, że są one wyjątkowe i łatwo rozpoznawalne dla eksperta.
Bez wątpienia najważniejszą cechą wszystkich naszych modeli jest to, że ostrze jest kute na gorąco. VESCO ponownie odkryło kucie na gorąco jako najlepszą technologię ze wszystkich.

Dziś maszyny zastąpiły człowieka, ale jednolicie ułożone włókna, typowe dla tego procesu produkcyjnego, to jedyny sposób na uzyskanie maksymalnej wytrzymałości przy określonej grubości (z wielką zaletą w postaci znacznego zmniejszenia masy narzędzia).

Stal jest podgrzewana do 900 ° C i uginana przez bardzo ciężkie prasy (500 ton): w ten sposób ziarno jest rafinowane, a stalowa struktura włóknista jest utwardzana przez zgniot i w konsekwencji usztywniona. Ten proces produkcyjny nadal zapewnia najlepszą jakość i wynik nieosiągalny w innym przypadku przy wysoce wydajnej technologii.

Ostrza VESCO wykonane są z najwyższej jakości stali o dużej zawartości węgla. Są również hartowane za pomocą obróbki cieplnej: zapewnia to maksymalną wytrzymałość na zużycie, zapewniając doskonałą i bardzo długą wydajność cięcia. Maszyny sterowane elektronicznie ostrzą ostrza z największą precyzją, aby zawsze zapewnić wyraźne i czyste cięcie wraz z najwyższą precyzją.

Poza tym cały zespół ostrzy oferuje rewolucyjną powłokę powierzchniową (na zamówienie). Ta wyjątkowa powłoka zapobiega korozji, ale przede wszystkim zwiększa penetrację ostrza, zmniejszając wysiłek podczas cięcia. Ostrza są wyprofilowane w sposób umożliwiający dokładne smarowanie, który stale konserwuje narzędzie. Luz ostrza i przeciwostrza jest regulowany za pomocą precyzyjnej śruby o drobnym skoku, aby zawsze zapewnić najwyższą precyzję połączenia.

Rękojeść wszystkich naszych narzędzi jest wykonana ze specjalnego stopu aluminium w celu zmniejszenia masy całkowitej. Rękojeści naszych nożyc (seria A) pokryte są specjalnym antypoślizgowym gumowym tworzywem, dzięki czemu uchwyt jest wygodny i bezpieczny.

Uchwyty ERGOGRIP, w które wyposażone są wszystkie nasze nożyce do gałęzi (seria T i V) oraz nożyce do żywopłotu (seria S), są projektowane w celu zapewnienia najwyższego komfortu i ergonomii. Wykonane są z dwuskładnikowego materiału z miękką gumą i antypoślizgowymi wstawkami. Wszystkie modele do cięcia by-pass są wyposażone w amortyzator i poduszkę chroniącą mięśnie i przeguby, znacznie zmniejszając zmęczenie po zakończeniu cięcia.

Wszystkie nasze narzędzia są zaprojektowane w sposób geometryczny i ergonomiczny, tak aby zapewnić operatorowi najwyższy komfort, nawet jeśli są używane przez długi czas. Większość modeli jest dostępna w dwóch rozmiarach: rozmiar „S” dla małych dłoni oraz rozmiar „ML” dla średnich i większych dłoni.

Wszystkie nasze komponenty narzędzi są dostępne jako części zamienne. W rzeczywistości od samego początku robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby umożliwić wymianę wszystkich wymiennych komponentów. W ten sposób nasi klienci mogą uniknąć kupowania nowych nożyc ze względu na zużycie lub utratę części.

Wszystkie narzędzia VESCO są produkowane według zaawansowanej technologii i przy użyciu bardzo nowoczesnych maszyn. Każde narzędzie jest ręcznie składane, regulowane i testowane: idealnie łączy nowoczesną technologię z doświadczeniem rzemieślnika. Narzędzia VESCO są projektowane zgodnie z sugestiami profesjonalnych użytkowników, a wszystkie nasze nowe modele są zawsze dokładnie testowane przed wprowadzeniem ich na rynek.

MADE IN ITALY

Produkty VESCO są wyjątkowe i godne przede wszystkim dlatego, że „Made in Italy” to najwyższa jakość i najwyższa precyzja na całym świecie